SDH Kyjovice

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ KYJOVICE, JPO V

ICQ

203-916-862

Anketa

Patříte-li do sboru, jaká jste třída?

JPO I (1960)
 

JPO II (1928)
 

JPO III (1994)
 

JPO IV (2003)
 

JPO V (1983)
 

JPO VI (1918)
 

Počítadlo

TOPlist

Chat

Požární sport

Tréninky: každou středu, 16:30 Ml.Žáci, 17:30 St.Žáci, 18:30 Dorost
                každou sobotu, 13:30 Ml.Žáci, 14:30 St.Žáci

Co to je požární sport?

Požární sport, občas také hasičský sport, je oblast sportu, která úzce souvisí s hasičskými jednotkami, zvláště pak se sbory dobrovolných hasičů.

Mezi disciplíny požárního sportu patří:
(u některých disciplín se např.délka trati liší)

  • běh na 100m s překážkami
  • štafeta 4x100m s překážkami
  • štafeta CTIF
  • štafeta dvojic
  • požární útok

Soutěží se v kategoriích muži, ženy, dorost a mladí hasiči. Soutěží se účastní jak členové dobrovolných hasičských sborů, tak profesionální hasiči. Oficiální pravidla hasičského sportu vydává generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky.

Jsou pořádány různé místní pohárové soutěže, které jsou často součástí oblastní hasičské ligy. Prestižní soutěží je tzv. Extraliga. Dále se pořádají postupová kola od úrovně okrsků, přes okresní a krajská kola až po mistrovství republiky. Na mezinárodní úrovni se pak pořádají mistrovství Evropy a mistrovství světa.

Nejrozšířenější disciplínou požárního sportu je požární útok. Spočívá v tom že za pomocí savice, čerpadla, hadic, proudnic a rozdělovače musí družstvo utvořit dva útočné proudy a dopravit vodu do dvou terčíků vzdálených obvykle 100 metrů od „základny“. Po nastříkání určitého množství vody se zastaví časomíra a je určen čas závodníků.

 
© sdh-kyjovice.napady.net; mark.long@seznam.cz